Teatr z prawdziwą publicznością

 • Poziom trudności
  Poziom trudności
  Trudne
 • Uczestnicy
  Uczestnicy
  Rodzice i dzieci
 • Motyw
  Motyw
  Specjalne

Historia:

Czy byłeś kiedyś w teatrze? Ludzie chodzą do teatru, aby oglądać tańce, posłuchać muzyki granej na żywo, śpiewu oraz by obejrzeć występy aktorów. W ramach naszego dzisiejszego projektu zbudujemy scenę i miejsce dla widowni teatru. Stworzymy scenę, na której będzie można wystawiać przedstawienia oraz dużo miejsc dla twoich zabawek, by mogły usiąść i oglądać show. Zaproś do teatru wszystkie swoje ulubione zabawki.  W swoim papierowym teatrze będzie można wystawić każdą sztukę, jaką tylko wymyślisz. A jakie przedstawienie będzie można obejrzeć dziś?

Materiały:

 • wydrukowane załączone szablony

Przybory:

 • mały klej w sztyfcie Pritt
 • nożyczki

 

 

Krok po kroku:

Krok 1:

Najpierw musimy wyciąć z wydrukowanych szablonów wszystkie obrazki przedstawiające teatr i widownię.Krok 2:

Sklej 2 połówki elementów, na których znajduje się zielone pole z kwiatami. Mała podpowiedź: gdy skończysz sklejanie, na środku powinno być duże szare koło.

Krok 3:

Zegnij obrazki 1, 2 i 3 wzdłuż linii przerywanych - zgodnie z instrukcją. To będą trybuny, na których, w trakcie oglądania przedstawień, będzie siedziała twoja publiczność. Kiedy już zegniesz obrazki wzdłuż linii przerywanych, możesz wykorzystać klej w sztyfcie Pritt, aby przykleić każdy z nich tak, jak jest to widoczne na obrazku.

 

Krok 4:

Przyklej obrazek nr 1 w miejscu oznaczonym literką „a”. Przyklej obrazek nr 2 w miejscu oznaczonym literką „b”. Przyklej obrazek nr 3 w miejscu oznaczonym literką „c”.

 Krok 5:

Złóż obrazek nr 4 w kształt trójkąta - zgodnie z instrukcją.  To będzie widownia. Na pewno publiczność już nie może się doczekać, aby obejrzeć dziś show!

 I gotowe!


Mamy nadzieję, że budowa teatru dostarczy Ci dużo zabawy!

Poproś dorosłych, aby pomogli ci przy składaniu elementów widowni.