Niesamowita przeszkoda dla kucyka

 • Poziom trudności
  Poziom trudności
  Trudne
 • Uczestnicy
  Uczestnicy
  Rodzice i dzieci
 • Motyw
  Motyw
  Specjalne

Historia:

Czy wiesz już, co potrafi robić kucyk? Te małe koniki są w stanie nauczyć się naprawdę wielu rzeczy. Niektóre ciągną wozy albo służą dzieciom do przejażdżek, inne startują w pokazach i na wystawach, ale te najlepsze i najsilniejsze są szkolone w skokach przez przeszkody. W ramach naszego dzisiejszego projektu stworzymy padok dla kucyka wraz z torem przeszkód i trybunami dla publiczności. Dzięki temu twoje papierowe koniki będą mogły wykonywać niesamowite skoki i wyczyny, a cała widownia radośnie wiwatować! Wesołego skakania!

Materiały:

 • wydrukowane załączone szablony

Przybory:

 • mały klej w sztyfcie Pritt
 • nożyczki

 

 

 

Krok po kroku:

Krok 1:

Wytnij z wydrukowanych szablonów wszystkie elementy padoku i toru przeszkód.

Krok 2:

Sklej 2 połówki elementów, na których znajduje się zielone pole z kwiatami.

Krok 3:

Zegnij obrazki nr 1,2 i 3 wzdłuż linii przerywanych - zgodnie z rysunkiem. To będą trybuny, na których, w trakcie oglądania kucyków, będzie siedziała twoja publiczność. Kiedy już zegniesz obrazki wzdłuż linii przerywanych, możesz wykorzystać klej w sztyfcie Pritt, aby przykleić każdy z nich tak, jak jest to widoczne na obrazku.

Krok 4:

Złóż obrazek nr 4 w kształt trójkąta - zgodnie z rysunkiem.  To będą przeszkody, przez które twoje koniki będą skakać.

Krok 5:

Teraz powtórz krok 4 i zrób szczeniaczki, kota i publiczność (rys. 5 i 6).

 

 

Krok 6:

Aby złożyć konika, zegnij jego szablon (rys. 13) wzdłuż linii przerywanych, a następnie przyklej białe zakładki tak jak jest to widoczne na rysunku. Zegnij szablon wzdłuż linii przerywanej na obu końcach (rys. 15), a potem sklej obie strony. Upewnij się, że przez przypadek nie skleiły się zakładki! Teraz posmaruj klejem kolorową stronę zakładek, wsuń ogon w szparę i przyklej zakładki do wnętrza ciała konia (rys. 13). Złóż głowę konia (rys. 14) na pół i sklej jej dwie białe zakładki (tak jak na rysunku). Następnie przyklej głowę kucyka do jego ciała.

Krok 7:

Teraz możesz zabrać się za tor przeszkód. Przyklej trybuny w miejscach oznaczonych literami „a”, „b” i „c”. Następnie zdecyduj, gdzie chcesz umieścić ogrodzenia. Zaprojektuj swój tor przeszkód. Teraz możesz zacząć zawody. Mamy nadzieję, że będziesz się dobrze bawić!

 

I gotowe!


Mamy nadzieję, że obręcz dla kucyka dostarczy Ci dużo świetnej zabawy!

Poproś dorosłych, aby pomogli ci przy składaniu elementów widowni.