Karoca Księżniczki

 • Poziom trudności
  Poziom trudności
  Średni
 • Uczestnicy
  Uczestnicy
  Rodzice i dzieci
 • Motyw
  Motyw
  Specjalne

Historia:

Czy kiedykolwiek bawiłaś się w organizowanie przyjęcia dla swoich zabawek i lalek? W naszym magicznym świecie lalki i zabawki mogą same udać się na przyjęcie swoim własnym powozem, który zawiezie je na każde spotkanie w wielkim stylu. W ramach dzisiejszego projektu zrobimy razem konia i karetę.  W naszej magicznej historii udział wezmą papierowy koń, powóz i kilku przyjaciół lubiących super zabawy. Teraz wszyscy twoi przyjaciele papieru mogą przybyć na przyjęcie!

Materiały:

 • wydrukowane załączone szablony
 • 1 pudełko po płatkach śniadaniowych

Przybory:

 • mały klej w sztyfcie Pritt
 • nożyczki

 

 

Krok po kroku:

Krok 1:

Najpierw musimy wyciąć z wydrukowanych szablonów wszystkie obrazki przedstawiające karetę dla lalek.

Krok 2:

Teraz zegnij obrazek nr 1 wzdłuż wszystkich linii przerywanych. Następnie sklej jego boki w celu uzyskania kształtu pudełka. Aby zobaczyć, jak dokładnie powinno to wyglądać, spójrz na nasz obrazek.

Krok 3:

Przyklej obrazki 2, 3 i 4 do swojego pudełka po płatkach śniadaniowych. Teraz odstaw na 30 sekund, aby klej zdążył wyschnąć. Umiesz policzyć do 30? Następnie wytnij obrazki 2, 3 i 4 z pudełka.

Krok 4:

Teraz przyklej obrazki 3 i 4 do powozu wykonanego z obrazka nr 1.

Krok 5:

Złóż obrazek nr 2 wzdłuż linii przerywanej. Przyklej zagięte zakładki do boku powozu na wysokości okna, jak pokazano na rysunku.

 

 

Krok 6:

Złóż obrazek nr 6 zgodnie z instrukcją. Następnie przyklej go do przewozu w celu stworzenia miejsc do siedzenia.

Krok 7:

Aby złożyć konika, zegnij jego szablon (rys. 13) wzdłuż linii przerywanych, a następnie przyklej białe zakładki tak jak jest to widoczne na rysunku. Zegnij szablon wzdłuż linii przerywanej na obu końcach (rys. 15), a potem sklej obie strony. Upewnij się, że przez przypadek nie skleiły się zakładki! Teraz posmaruj klejem kolorową stronę zakładek, wsuń ogon w szparę i przyklej zakładki do wnętrza ciała konia (rys. 13). Złóż głowę konia (rys. 14) na pół i sklej jej dwie białe zakładki (tak jak na rysunku). Następnie przyklej głowę kucyka do jego ciała.

Krok 8:

Aby uzyskać to, co przedstawia rys. 7, zegnij wycięty szablon na pół, a następnie skieruj podstawki do wewnątrz. Posmaruj klejem kolorowe części zakładek podstawy i ściśnij jej tak, by dobrze się przymocowały. Jeśli potrzebujesz pomocy, spójrz na obrazek.

I gotowe!


Mamy nadzieję, że podróże powozem dostarczą Ci dużo zabawy!

Poproś dorosłych, aby pomogli ci przy wycinaniu elementów z tektury.