Szpital dla zwierzątek

 • Poziom trudności
  Poziom trudności
  Średni
 • Wiek
  Wiek
  3 - 6 lat
 • Uczestnicy
  Uczestnicy
  Rodzice i dzieci
 • Motyw
  Motyw
  Specjalne

Historia:

Czy masz jakieś zwierzątko domowe? Wiele osób ma kota lub psa, żółwia, ptaka, a nawet rybki, które kochają jak członka rodziny. Zwierzęta są bardzo podobne do ludzi. Kochają spanie, jedzenie i zabawę. I tak jak my czasem chorują. Gdy zwierzęta potrzebują lekarza, bierze się je do specjalisty — weterynarza. Nasz dzisiejszy projekt jest z tym związany: będziemy budować szpital dla zwierząt. Poza tym stworzymy też trochę zwierząt, drzew i gabinet lekarski. Jeśli interesuje cię więcej podobnych projektów, koniecznie zapoznaj się z naszymi innymi pomysłami! Opiekowanie się zwierzętami może być naprawdę dobrą zabawą!

Materiały:

 • wydrukowane załączone szablony
 • kartonowe pudełko po płatkach śniadaniowych

Przybory:

 • mały klej w sztyfcie Pritt
 • nożyczki

 

 

Krok po kroku:

Krok 1:

Najpierw musimy wyciąć z wydrukowanych szablonów wszystkie obrazki przedstawiające elementy szpitala. 

Krok 2:

Teraz weź wycięty szpital (rys. 2) i przyklej go do pudełka po płatkach śniadaniowych. Odczekaj 30 sekund aż klej wyschnie. Umiesz policzyć do 30? Teraz wytnij przyklejony obrys budynku szpitalnego, aby stworzyć tekturowy szablon.

Krok 3:

Jeśli masz już gotowy szablon, złóż go wzdłuż linii przerywanych. Jeśli potrzebujesz pomocy, spójrz na obrazek.

Krok 4:

Nałóż sporą ilość kleju na dwie zakładki znajdujące się przy podstawie szpitala i przyklej je do podłoża (rys. 1). Zakładki musza zostać bardzo dobrze przymocowane.

Krok 5:

Teraz złóż obrazek nr 3 wzdłuż linii przerywanej, aby zrobić stół. Następnie nałóż klej na zakładki sklej je tak, by powstało małe pudełko.

 

 

Krok 6:

Teraz złóż obrazek nr 4 wzdłuż linii przerywanych. Następnie przyklej go od końca do końca, tworząc kwadrat. To będzie pokój, w którym szczenięta i kocięta są przechowywane przez okres obserwacji.

Krok 7:

Aby stworzyć weterynarza, pielęgniarkę, zwierzęta i drzewa (rys. 5) zegnij wycięte elementy w połowie, a następnie złóż kolorowe części do wewnątrz, tworząc kształt trójkąta. Następnie nałóż trochę kleju Pritt i przymocuj podstawę w odpowiednim miejscu.

Krok 8:

To jest moment na aranżację wnętrz twojego szpitala dla zwierząt. Którymi z mich zajmiesz się dzisiaj? Spójrz na nasz obrazek — może to cię zainspiruje!

I gotowe!

Mamy nadzieję, że pomaganie zwierzętom w papierowym szpitalu będzie dla ciebie dobrą zabawą!

Jeśli potrzebujesz, poproś dorosłych, aby pomogli ci przy wycinaniu elementów z tektury.