Niezwykłe Safari

 • Poziom trudności
  Poziom trudności
  Trudne
 • Wiek
  Wiek
  3 - 6 lat
 • Uczestnicy
  Uczestnicy
  Rodzice i dzieci
 • Motyw
  Motyw
  Sezonowy

Historia:

Czy widzieliście kiedykolwiek dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku? Na safari można jeździć samochodami po sawannie w towarzystwie strażników i zobaczyć z bliska dzikie zwierzęta! Strażnicy leśni są jak policja dla zwierząt. Dbają oni o to, żeby dzikie zwierzęta były bezpieczne i zdrowe. Dziś zajmiemy się skonstruowaniem papierowego safari wraz ze specjalnym samochodem, kilkoma strażnikami i całą masą dzikich zwierząt.  Czy znasz nazwy wszystkich dzikich zwierząt? Czy wiesz, skąd one pochodzą? Mamy nadzieję, że nasz projekt sprawi ci dużo frajdy. A jeśli interesuje cię więcej podobnych zabaw, koniecznie zapoznaj się z naszymi innymi pomysłami! Uwolnij wodze swojej wyobraźni!

Materiały:

 • wydrukowane załączone szablony
 • kartonowe pudełko po płatkach śniadaniowych

Przybory:
 

 • mały klej w sztyfcie Pritt
 • nożyczki

 

 

Krok po kroku:

Krok 1:

Najpierw musimy wyciąć z wydrukowanych szablonów wszystkie obrazki przedstawiające elementy safari.

Krok 2:

Teraz weź wycięty samochód do safari (rys. 1) i przyklej go do pudełka po płatkach śniadaniowych. Odczekaj 30 sekund aż klej wyschnie. Umiesz policzyć do 30? Teraz wytnij przyklejony  samochód do safari, by stworzyć tekturowy szablon.

Krok 3:

Gdy masz już gotowy szablon, złóż go wzdłuż linii przerywanych, wyznaczających kształt samochodu.

Krok 4:

Nałóż obficie klej na zakładki wystające wzdłuż linii bocznej i przyklej je tak, by uzyskać kształt pojazdu. Jeśli potrzebujesz pomocy, spójrz na obrazek.

Krok 5:

Aby stworzyć parę podróżników oraz dzikie zwierzęta (rys. 2) zegnij wycięte figurki w połowie, a następnie złóż kolorowe części do wewnątrz, tworząc kształt trójkąta. Następnie nałóż trochę kleju Pritt i przymocuj podstawę w odpowiednim miejscu.

 

 

Krok 6:

Teraz, aby zrobić sawannę, przyklej obrazek nr 4 do drugiej dużej strony z małym otworem na wodę. Będzie to podstawa dla naszego safari.

Krok 7:

Teraz musimy zrobić kilka drzew. Naklej więc obrazek drzewa (rys. 5) na pozostałą część pudełka po płatkach śniadaniowych. Odczekaj 30 sekund aż klej wyschnie. Umiesz policzyć do 30? Teraz wytnij przyklejone papierowe drzewa, by stworzyć tekturowy szablon. Zegnij wycięte elementy w połowie, a następnie złóż kolorowe części do wewnątrz, tworząc kształt trójkąta. Następnie nałóż trochę kleju Pritt i przymocuj podstawę w odpowiednim miejscu.

Krok 8:

Ozdabiamy naszą sawannę przyklejając do niej trawę (rys. 3) i drzewa (rys. 5). A ty jak ozdobisz swoją sawannę? Możesz też spojrzeć na nasz obrazek — może to cię zainspiruje.

Krok 9:

Teraz nadszedł czas na zabawę! Mamy nadzieję, że safari dostarczy Ci dużo zabawy!

I gotowe!

Mamy nadzieję, że ten projekt wycinankowy dzikich zwierząt na safari dostarczy Ci dużo zabawy!

Jeśli potrzebujesz, poproś dorosłych, aby pomogli ci przy wycinaniu elementów z tektury.