Wyspa skarbów

 • Poziom trudności
  Poziom trudności
  Trudne
 • Uczestnicy
  Uczestnicy
  Rodzice i dzieci
 • Motyw
  Motyw
  Specjalne

Historia:

Czy chodziłeś kiedyś po piaszczystej plaży zastanawiając się, jakie skarby są zakopane pod nią? Piraci słyną z tego, że wypuszczają się w morze i rabują statki handlowe pełne cennych towarów. To właśnie te towary stają się potem skarbem piratów. Następnie chowają oni swój skarb na bezludnej wyspie, gdzie nikomu nie przyjdzie do głowy go szukać. Znaczą oni miejsce ukrycia łupu wielkim czerwonym „X”. W ramach naszego dzisiejszego projektu dowiemy się, jak stworzyć wyspę skarbów, ale też załogę piratów i królewskich marynarzy.  Kto pierwszy odnajdzie zakopany skarb?

Materiały:

 • wydrukowane załączone szablony
 • 2 wykałaczki

Przybory:

 • mały klej w sztyfcie Pritt
 • nożyczki

 

 

Krok po kroku:

Krok 1:

Najpierw musimy wyciąć z wydrukowanych szablonów wszystkie obrazki przedstawiające wyspę skarbów.

Krok 2:

Stwórz swoją wyspę przyklejając jej duży kawałek (rys. 1) do niebieskiego morza, a następnie doklejając mniejszą część (rys. 2) do większej.

Krok 3:

Aby zbudować chatę piracką, weź obrazek nr 4 i sklej go w kształt walca, jak pokazano na rysunku. Teraz nałóż klej na obrazek nr 6 (na wystające części trójkątne). Następnie zawiń go i sklej, nakładając części na siebie, jak pokazano na rysunku. Całość powinna wyglądać jak stożek. Teraz nałóż obfitą ilość kleju Pritt na obrazek nr 6, na zewnętrzną powierzchnię stożka. Teraz przyklej do niej obrazki nr 5. Będzie to dach twojej chatki na wyspie.

Krok 4:

Zegnij flagę na pół (rys. 8), a następnie posmaruj klejem jej białą część. Potem wsadź wykałaczkę w środek zgięcia i sklej obydwie części. Twoja flaga na wykałaczce jest już gotowa.

Krok 5:

Aby przymocować flagę do chaty piratów, nałóż trochę kleju na spód wykałaczki i przyklej ją na dachu. Pamiętaj, by zrobić to ostrożnie.

 

 

Krok 6:

Aby zrobić trawę na swoją wyspę (rys. 3), zegnij jej część w kolorze piasku pod kątem 90 stopni. Następnie nałóż klej na białe krawędzie. A teraz udekoruj wyspę trawą w taki sposób, w jaki tylko chcesz.

Krok 7:

Następnie złóż małą szalupę wzdłuż linii przerywanych (rys. 11). Teraz nałóż klej na kolorową stronę zakładek i nadaj szalupie kształt, zgodnie z tym, co widzisz na obrazku. Zegnij flagę na pół (rys. 10), a następnie posmaruj klejem jej białą część. Potem wsadź wykałaczkę w środek zgięcia i sklej obydwie części. Przyklej flagę na wykałaczce w jednym z rogów szalupy, jak pokazano na rysunku. Następnie — zgodnie z tym, co widzisz na obrazku — oklej obrazkiem nr 9 jej zewnętrzną część.

Krok 8:

Aby stworzyć załogę, zegnij piratów wzdłuż linii przerywanych. Następnie użyj naszego wygodnego kleju Pritt w sztyfcie do sklejenia podstaw piratów. Powinny one utworzyć kształt trójkąta, który pozwoli piratom stać pionowo. Powtórz powyższe czynności z obrazkami 7 i 12.

Krok 9:

Teraz możemy postawić na naszej wyspie chatę, szalupę, piratów i marynarzy. Spójrz na obrazek — może to cię zainspiruje!

I gotowe!

Mamy nadzieję, że budowa papierowej wyspy skarbów dostarczy Ci dużo zabawy!

 

 

Poproś dorosłych, aby pomogli ci przy umieszczeniu flag na chacie i na łodzi.