Pałacowa Karoca

 • Poziom trudności
  Poziom trudności
  Średni
 • Uczestnicy
  Uczestnicy
  Rodzice i dzieci

Historia:
 

Czy kiedykolwiek marzyłaś o życiu w dawnych czasach, w erze zamków i smoków, książąt i księżniczek, przygód i magii? Jeśli tak, to wiesz, że książęta i księżniczki często wędrują w poszukiwaniu emocji, a w bajkowym świecie spotkać można niezwykłe stwory! W naszym dzisiejszym bajkowym projekcie spotkamy się z przyjazną czarownicą i jej gadającym kotem, niebieskowłosym jednorożcem oraz małym smokiem. Postępuj zgodnie z instrukcjami, a pokażemy ci jak, wykorzystując papier, pudełko po płatkach śniadaniowych i mały klej w sztyfcie Pritt, zrobić pałacową karetę ciągniętą przez potężnego rumaka, księcia i księżniczkę oraz ich przyjaciół, których będą mogli potem spotkać na swojej drodze. Radość z magicznych przygód gwarantowana!

Materiały:

 • wydrukowane załączone szablony
 • 1 pudełko po płatkach śniadaniowych

Przybory:

 • mały klej w sztyfcie Pritt
 • nożyczki

 

 

Krok po kroku:

Krok 1:

Najpierw musimy wyciąć z wydrukowanych szablonów wszystkie obrazki przedstawiające karetę zamkową.

Krok 2:

Weź rysunek nr 3 i złóż go wzdłuż przerywanych linii, a następnie przyklej białe zakładki tak, by stworzyć kształt otwartego pudełka.

Krok 3:

Przyklej obrazki 1, 5 i 6 do swojego pudełka po płatkach śniadaniowych. Teraz odstaw na 30 sekund, aby klej zdążył wyschnąć. Umiesz policzyć do 30? Następnie wytnij obrazki 1, 5 i 6 z pudełka.

Krok 4:

Teraz przyklej obrazki 5 i 6 do powozu wykonanego z obrazka nr 3.

Krok 5:

Złóż obrazek nr 1 wzdłuż linii przerywanej. Przyklej zagięte zakładki do boku powozu na wysokości okna, jak pokazano na rysunku.

 

 

Krok 6:

Zagnij zakładki do góry, jak na rysunku 4. W ten sposób skonstruujesz dach karety.

Krok 7:

Złożyć fioletowy pasek (rys. 2) wzdłuż linii przerywanej, aby uzyskać kształt pudełka. Następnie przyklej go. W ten sposób skonstruujesz miejsce na dach karety.

Krok 8:

Aby złożyć konika, zegnij jego szablon (rys. 13) wzdłuż linii przerywanych, a następnie przyklej białe zakładki tak jak jest to widoczne na rysunku. Zegnij szablon wzdłuż linii przerywanej na obu końcach (rys. 15), a potem sklej obie strony. Upewnij się, że przez przypadek nie skleiły się zakładki! Teraz posmaruj klejem kolorową stronę zakładek, wsuń ogon w szparę i przyklej zakładki do wnętrza ciała konia (rys. 13). Złóż głowę konia (rys. 14) na pół i sklej jej dwie białe zakładki (tak jak na rysunku). Następnie przyklej głowę kucyka do jego ciała.

Krok 9:

Aby zrobić smoka, czarownicę, księżniczkę i królewskiego rycerza, zegnij wycięte szablony na pół, a następnie skieruj ich podstawki do wewnątrz. Następnie posmaruj klejem jedną z białych/kolorowych zakładek podstawy i mocno je ściśnij. Jeśli potrzebujesz pomocy, spójrz na obrazek. Aby wykonać inne postaci, powtórz wszystkie powyższe kroki.

I gotowe!

Mamy nadzieję, że twoja bajkowa kareta dostarczy Ci dużo zabawy!

 

 

Poproś dorosłych, aby pomogli ci przy wycinaniu elementów z tektury.