Królewski fort

 • Poziom trudności
  Poziom trudności
  Trudne
 • Uczestnicy
  Uczestnicy
  Rodzice i dzieci
 • Motyw
  Motyw
  Specjalne

Historia:

Czy kiedykolwiek bawiłeś się w żeglarza Marynarki Wojennej, który wypływa na szerokie wody w poszukiwaniu fantastycznych nowych przygód? Jeśli tak, to wiesz, że załogi pływające po morzach potrzebują miejsca do odpoczynku, do naprawy statków po walkach z piratami, uzupełnienia zapasów i zwerbowania nowych żeglarzy. Dlatego gdy dzielni żeglarze odkrywają nowe lądy, stawiają na nich twierdzę obronne. W ramach naszego dzisiejszego projektu stworzymy kamienną fortecę na wyspie, wyposażoną w armaty i bomby. Doskonałym dodatkiem będzie dwóch żeglarzy, którzy dołączą do załogi kolejnego, który zawinie do naszego portu. Więcej radości z morskich przygód gwarantowane!

Materiały:

 • wydrukowane załączone szablony
 • wykałaczka
 • kartonowe pudełko po płatkach śniadaniowych

Przybory:

 • mały klej w sztyfcie Pritt 
 • nożyczki

 

 

Krok po kroku:

Krok 1:

Najpierw musimy wyciąć z wydrukowanych szablonów wszystkie obrazki przedstawiające twierdzę królewską. Pamiętaj, aby nie przeciąć przerywanych linii wzdłuż drzwi - wytnij natomiast kształt wzdłuż linii ciągłej. 

Krok 2:

Stwórz swoją wyspę przyklejając jej duży kawałek (rys. 1) do niebieskiego morza, a następnie doklejając mniejszą część (rys. 2) do większej.

Krok 3:

Aby zrobić królewską twierdzę, weź jej dwie części (rys. 4 i 5) i zegnij wzdłuż wszystkich linii przerywanych.

Krok 4:

Posmaruj klejem białe części budowli i złącz je. Wszystkie białe wypustki posmarowane klejem powinny znajdować się po tej samej stronie, w podstawie fortecy. Twierdzę należy złożyć i skleić tak, by utworzyła kwadrat.

Krok 5:

Teraz posmaruj klejem spód swojej królewskiej twierdzy i przyczep ją do wyspy.

 

 

Krok 6:

Zegnij flagę na pół (rys. 6), a następnie posmaruj klejem jej białą część. Potem wsadź wykałaczkę w środek zgięcia i sklej obydwie części. Twoja flaga na wykałaczce jest już gotowa.

Krok 7: 

Aby przymocować flagę do twierdzy, nałóż trochę kleju na spód wykałaczki i przyklej ją w rogu budowli.

Krok 8:

Aby zrobić trawę na swoją wyspę (rys. 3), zegnij jej część w kolorze piasku pod kątem 90 stopni. Następnie nałóż klej na białe krawędzie. A teraz udekoruj wyspę umieszczając trawę w taki sposób w jaki tylko ci się podoba.

Krok 9: 

Aby zrobić skrzynię ze skarbami (rys. 7), zegnij ją wzdłuż linii przerywanych. Teraz nałóż klej na kolorową stronę zagiętej części i sklej swoją skrzynię.

Krok 10:

Aby stworzyć załogę, zegnij żeglarzy (rys. 8) wzdłuż linii przerywanych. Następnie użyj naszego wygodnego kleju Pritt w sztyfcie do sklejenia podstaw figurek żeglarzy. Powinny one utworzyć kształt trójkąta, który pozwoli naszym marynarzom stać pionowo na straży.

I gotowe!

Mamy nadzieję, że budowa papierowej twierdzy królewskiej dostarczy Ci dużo zabawy!

 

 

Jeśli potrzebujesz, poproś dorosłych, aby pomogli ci przy wycinaniu elementów z tektury.