Transportowiec

 • Poziom trudności
  Poziom trudności
  Średni
 • Wiek
  Wiek
  3 - 6 lat
 • Uczestnicy
  Uczestnicy
  Rodzice i dzieci
 • Motyw
  Motyw
  Specjalne

Historia

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, skąd pochodzą wszystkie rzeczy sprzedawane w supermaketach? Dla wielu z nich miejscem pochodzenia są państwa znajdujące się daleko za morzem. Pytanie brzmi: w jaki sposób wszystkie te towary pokonują taką odległość? Odpowiedź jest prosta. Wykorzystywany jest tu Transportowiec! Statek ten może pomieścić na swoim pokładzie bardzo dużą ilość metalowych kontenerów, które zawierają przeróżne produkty. W dzisiejszym projekcie bedziemy wykonywać tego typu kontenerowiec z papieru. Jeśli interesuje cię więcej podobnych projektów, koniecznie zapoznaj się z naszymi innymi pomysłami!

Materiały:

 • wydrukowane załączone szablony

Przybory:

 • mały klej w sztyfcie Pritt
 • nożyczki

 

 

Krok po kroku:

Krok 1:

Najpierw musimy wyciąć z wydrukowanych szablonów wszystkie obrazki przedstawiające statek transportowy.

Krok 2:

Teraz weź 2 główne części papierowego statku (rys. 1 i 2) i przyklej je do pudełka po płatkach śniadaniowych. Odczekaj 30 sekund aż klej wyschnie. Umiesz policzyć do 30? Teraz możesz wyciąć przyklejone elementy — twój tekturowy szablon jest gotowy.

Krok 3:

Gdy mamy już szablon, zaginamy zarys statku transportowego wzdłuż przerywanych linii.

 

Krok 4:

Nałóż obficie klej na części wystające wzdłuż linii bocznej i przyklej je tak, by uzyskać kształt statku. Następnie sklej razem dwa końce. Jeśli potrzebujesz pomocy, spójrz na obrazek.

Krok 5:

Teraz sklej części nr 1 z częścią nr 2 — dzięki temu stworzysz główny kształt statku.

  

 

Krok 6:

Teraz złóż obrazek nr 3 w kształt pudełka. To będzie kabina kapitana. Użyj naszego wygodnego kleju Pritt w sztyfcie do sklejenia kabiny. Przyklej stronę „a” do miejsca „a” na papierowym statku. Przyklej obrazek nr 4 do obrazka nr 5. Następnie przyklej stronę „b” do miejsca „b” na kabinie kapitana.

Krok 7:

Teraz złóż obrazek nr 7 w kształt pudełka. To będzie kontener przewozowy. Użyj naszego wygodnego kleju Pritt w sztyfcie do sklejenia kontenera. To właśnie będzie miejsce, w którym będziesz umieszczać wszystkie rzeczy, które będą musiały być przetransportowane.

Krok 8:

Aby stworzyć załogę lubiącą pływanie po szerokich wodach (rys. 6) zegnij wycięte figurki w połowie, a następnie złóż kolorowe części do wewnątrz, tworząc kształt trójkąta. Następnie nałóż trochę kleju Pritt i przymocuj podstawę w odpowiednim miejscu.

Krok 9:

Teraz nadszedł czas na zabawę! Umieść kontener na swoim statku transportowym. Jesteśmy gotowi do postawienia żagli!

I gotowe!

 

Mamy nadzieję, że odbędziesz swoim statkiem wiele podróży!

 

Jeśli potrzebujesz, poproś dorosłych, aby pomogli ci przy wycinaniu elementów z tektury.