Samochód policyjny

 • Poziom trudności
  Poziom trudności
  Łatwy
 • Wiek
  Wiek
  7 - 11 lat
 • Motyw
  Motyw
  Specjalne

Historia:

Czy kiedykolwiek widziałeś radiowóz patrolujący ulice twojego miasta? Każde miasto potrzebuje policji. Policja chroni nas wyłapując rzezimieszków grasujących w okolicy, pomaga ludziom w potrzebie i dba o to, żeby mieszkańcy nie popełniali przestępstw. Policjanci pojawiają się zawsze tam, gdzie mają miejsce problematyczne sytuacje, aby złapać sprawców i przypilnować porządku. Funkcjonariusze jeżdżą po mieście i uważnie się rozglądają, by upewnić się, że nikt nie łamie przepisów. Kiedy zauważą coś podejrzanego, zajmują się daną sprawą bardziej szczegółowo. W ramach naszego dzisiejszego projektu zrobimy z papieru wóz policyjny, paru funkcjonariuszy i złodzieja. Czy dasz radę go złapać?

Materiały:

 • wydrukowane załączone szablony
 • kartonowe pudełko po płatkach śniadaniowych

Przybory:

 • mały klej w sztyfcie Pritt
 • nożyczki

 

 

Krok po kroku:

Krok 1:

Najpierw musimy wyciąć z wydrukowanych szablonów wszystkie obrazki przedstawiające wóz policyjny. 

Krok 2:

Teraz weź wycięty pojazd (rys. 1) i przyklej go do pudełka po płatkach śniadaniowych. Odczekaj 30 sekund aż klej wyschnie. Umiesz policzyć do 30? Teraz wytnij przyklejony element — twój tekturowy szablon jest gotowy.

Krok 3:

Jeśli masz już gotowy szablon, złóż go wzdłuż linii przerywanych, wyznaczających kształt samochodu.

Krok 4:

Nałóż obficie klej na zakładki wystające wzdłuż linii bocznej i przyklej je tak, by uzyskać kształt pojazdu. Jeśli potrzebujesz pomocy, spójrz na obrazek.

Krok 5:

Teraz złóż obrazek nr 2 w kształt pudełka. To będą światła policyjne. Następnie użyj naszego wygodnego kleju Pritt w sztyfcie, aby skleić je w odpowiednim kształcie, a potem przykleić do dachu wozu.

 

 

Krok 6:

Aby stworzyć policjantów, złodzieja i policyjnego psa (rys. 3) zegnij wycięte figurki w połowie, a następnie złóż kolorowe części do wewnątrz, tworząc kształt trójkąta. Następnie nałóż trochę kleju Pritt i przymocuj podstawę w odpowiednim miejscu.

Krok 7:

Teraz nadszedł czas na zabawę w policjantów i złodziei!

I gotowe!

Mamy nadzieję, że łapanie przestępców za pomocą wozu policyjnego dostarczy Ci dużo zabawy!

Jeśli potrzebujesz, poproś dorosłych, aby pomogli ci przy wycinaniu elementów z tektury.