Ciężarówka

 • Poziom trudności
  Poziom trudności
  Trudne
 • Wiek
  Wiek
  3 - 6 lat
 • Uczestnicy
  Uczestnicy
  Rodzice i dzieci
 • Motyw
  Motyw
  Specjalne

Historia:
 

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się w jaki sposób warzywa i owoce, zabawki i gry oraz ubrania, które nosisz, docierają do supermarketów i sklepów, w których można je potem kupić? Wszystkie te rzeczy są przewożone ciężarówkami. Tee samochody odbierają poszczególne produkty z różnych miejsc, takich jak lotniska, porty, gospodarstwa rolne i fabryki. Wypełniona potrzebnymi produktami ciężarówka jedzie następnie do supermarketu lub sklepu, w którym jest rozładowywana. A ty idziesz potem do sklepu z mamą lub tatą i kupujecie rzeczy, których potrzebujesz. Fajne, prawda? Dzisiaj zbudujemy ciężarówkę z papieru wraz z kontenerem transportowym, żebyś sam mógł organizować dostawy towaru!
 

Materiały:

 • wydrukowane załączone szablony
 • kartonowe pudełko po płatkach śniadaniowych

Przybory:

 • mały klej w sztyfcie Pritt
 • nożyczki

 

 

Krok po kroku:

Krok 1:

Najpierw musimy wyciąć z wydrukowanych szablonów wszystkie obrazki przedstawiające ciężarówkę.

Krok 2:

Teraz weź wyciętą ciężarówkę (rys. 1) i przyklej ją do pudełka po płatkach śniadaniowych. Odczekaj 30 sekund aż klej wyschnie. Umiesz policzyć do 30? Teraz wytnij przyklejony element — twój tekturowy szablon jest gotowy.Krok 3:

Jeśli masz już gotowy szablon, złóż go wzdłuż linii przerywanych, wyznaczających kształt pojazdu.

Krok 4:

Nałóż obficie klej na zakładki wystające wzdłuż linii bocznej i przyklej je tak, by uzyskać kształt ciężarówki. Jeśli potrzebujesz pomocy, spójrz na obrazek.

Krok 5:

Teraz złóż obrazek nr 2 w kształt pudełka. To będzie nasz kontener. Do sklejenia kontenera użyj wygodnego kleju Pritt w sztyfcie. To będzie nasza skrzynia, służąca do transportowania wszystkich niezbędnych towarów.

 

 

Krok 6:

Aby stworzyć naszego przyjaciela kierowcę (rys. 3) zegnij wycięte figurki w połowie, a następnie złóż kolorowe części do wewnątrz, tworząc kształt trójkąta. Następnie nałóż trochę kleju Pritt i przymocuj podstawę w odpowiednim miejscu.

 


Krok 7:

Teraz nadszedł czas na zabawę! Umieść kontener na swojej ciężarówce. Możemy już ruszać w drogę! 

I gotowe!

Mamy nadzieję, że ten projekt wycinankowo-budowlany dostarczy Ci dużo zabawy!

Jeśli potrzebujesz, poproś dorosłych, aby pomogli ci przy wycinaniu elementów z tektury.