Nasze Zobowiązania
 

Zrównoważony rozwój i odpowiedzialność społeczna
 

W swojej wizji i wartościach, Henkel zadeklarował zaangażowanie w zrównoważony rozwój i społeczną odpowiedzialność biznesu. Uznając konieczność harmonizacji celów gospodarczych, ekologicznych i społecznych, Henkel aktywnie przyjmuje odpowiedzialność w ramach swojej strefy wpływów, a tym samym przyczynia się do globalnego wdrożenia zrównoważonych rozwiązań.
Jako widoczny znak swojego zaangażowania, w lipcu 2003 roku Henkel zadeklarował swój udział w ONZ Global Compact.

Ochrona środowiska i konsumentów

Ochrona środowiska, bezpieczeństwo, zdrowie i jakość to aspekty, którym w firmie Henkel nadano najwyższy priorytet już wiele dziesięcioleci temu. Ciągłe doskonalenie w tych obszarach jest integralną częścią naszej wizji i naszych wartości. Znakomita jakość naszych produktów oznacza więcej niż wygodę i wysoką wydajność. Obejmuje także szeroko rozumiane bezpieczeństwo produktów i zgodność ekologiczną. Klienci oraz konsumenci mogą mieć pewność, że produkty i technologie firmy Henkel zostały dokładnie przetestowane, aby zapewnić, że gdy są używane zgodnie z przeznaczeniem, pozostają bezpieczne dla zdrowia i środowiska.

Klej w sztyfcie Pritt: Bezpieczny dla dzieci

W 2009 roku bezrozpuszczalnikowy Klej w sztyfcie Pritt obchodził swoje 40-lecie istnienia. Był to sukces środowiskowy i ekonomiczny: ponad miliard sprzedanych sztuk. Henkel kładzie oczywiście szczególny nacisk na zgodność ekologiczną i bezpieczeństwo produktu, zwłaszcza, że jest on często używany przez dzieci. Klej w sztyfcie Pritt nie zawiera rozpuszczalników ani PVP oraz posiada certyfikat zgodności z rygorystycznym prawodawstwem UE dotyczącym bezpieczeństwa dzieci.

Naturalny Pritt: Wytwarzany na bazie materiałów odnawialnych
 

Klej w sztyfcie Pritt jest przykładem jak zastąpić olej mineralny na bazie surowców, za pomocą odpowiednich surowców odnawialnych, już na wczesnym etapie. W 1991 roku Henkel zaczął szukać alternatyw dla różnych surowców. Perspektywa znalezienia zastępczego surowca, który zmniejszyłby zależność od bazującej na oleju mineralnym PVP była również interesująca z ekonomicznego punktu widzenia, ponieważ jedynie kilku dostawców mogło sprostać tak dużemu zapotrzebowaniu na ten materiał.

Jakość kleju w sztyfcie wytwarzanego przy użyciu alternatywnych surowców musiała być co najmniej tak dobra, jak już istniejącego produktu. Eter skrobi zidentyfikowano jako potencjalny alternatywny surowiec. Skrobia ma bowiem dobre właściwości adhezyjne, gdy zostanie odpowiednio zmodyfikowana chemicznie. Po okresie rozwoju i dwuletniej fazie testowania, przeprowadzono i pomyślnie zakończono testy konsumenckie. Wtedy też wyprodukowano pierwszą generację Klejów w sztyfcie Pritt na bazie skrobi. W roku 2000 PVP zostaje ostatecznie całkowicie zastąpione. Henkel jest jedynym dostawcą na świecie, który robi kleje w sztyfcie na bazie skrobi.

Bezpieczne produkty, dzięki pomocy konsumentów
 

Henkel przykłada szczególną wagę do kompatybilności produktów i technologii z kwestiami zdrowia i środowiska. Wiąże się to z oceną właściwości poszczególnych składników, ich stężenia w produkcie oraz warunków, w których produkt ma być używany. Jeżeli pomimo odpowiednio zaprojektowanych opakowań i szczegółowych instrukcji, produkty są używane nieprawidłowo lub następuje wpadek, klienci i konsumenci firmy Henkel mogą zawsze skontaktować się z naszymi doradcami, a także zadzwonić na specjalne infolinie dla sytuacji kryzysowych.

Kontakt

Zrównoważony rozwój


W wielu rankingach i konkursach firma Henkel uznawana jest za światowego lidera w dziedzinach zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). A ponieważ przyjęliśmy te ideały już wiele lat temu, tak naprawdę już teraz pracujemy nad rozwiązaniem problemów naszych czasów, takich jak rosnące zagrożenie zmianami klimatycznymi. Mając to na uwadze, konsekwentnie optymalizujemy wszystkie nasze marki i technologie w trzech fazach ich cyklu: badań i rozwoju, produkcji i użytkowania.

Ograniczona dostępność wody, energii i innych zasobów zostały uznane za wyzwanie globalne. My postanowiliśmy podjąć to wyzwanie i skonfrontować się z nim poprzez podejmowanie lokalnych działań w ponad 125 krajach. Staramy się wnieść cenny wkład w rozwój społeczeństwa. Podstawą tego założenia jest idea, która ma na celu sprawić, by życie ludzi było łatwiejsze, lepsze i piękniejsze, dzięki naszym markom i produktom. Naszym sposobem osiągnięcia tego, w sposób zrównoważony i odpowiedzialny społecznie, jest połączenie doskonałych wyników z poczuciem odpowiedzialności wobec ludzi i środowiska.

Niektóre z produktów oraz zrównoważony rozwój
 

Klej w sztyfcie Pritt
 

 • 90% odnawialnych składników w całkowitej masie klejowej: brak PVP lub PVA (składniki na bazie ropy)
 • bezrozpuszczalnikowy
 • hermetyczny pojemnik utrzymuje świeżość kleju na dłużej: wydłużony czas użytkowania produktu, zmniejszenie ilości odpadów
 • można myć w zimnej wodzie
 • produkowany w Europie: krótsze odległości transportowe
 • produkowany w fabryce z ograniczonym poziomem emisji***
   

* zgodnie z analizą Instytutu Fraunhofera IFAM, który przetestował natychmiastową siłę wiązania kleju z konkurencyjnymi produktami posiadającymi > 5% udziału w rynku w UE.

*** zgodnie z opublikowanym przez firmę Henkel rocznym raportem zrównoważonego rozwoju, dostępnym na stronie www.sd.henkel.com

Korektor Pritt ECOmfort

 • Pierwszy korektor w taśmie z obudową wykonaną w 89% z materiałów odnawialnych.
 • Wolny od rozpuszczalników i kwasów.
 • Nagrodzony trzecim miejscem w konkursie "Najbardziej ekologiczny produkt roku 2010" na Międzynardowych Targach w Hanowerze.
 • Komfortowy uchwyt: boczna aplikacja i ergonomiczna konstrukcja
 • Idealne pokrycie:  8,5 mm doskonale pokrywającej warstwy
 • Sucha i czysta korekcja: istnieje możliwość natychmiastowego pisania po powierzchni zakorektorowanej
 • Podczas kserowania nie widoczne są cienie oraz krawędzie.

Korektor Pritt Compact 
 

 • Tak jak w większości korektorów w płynie, nie zawiera rozpuszczalników oraz innych toksycznych składników
 • W porównaniu z innymi korektorami w płynie zwiększona została łatwość i wygoda korzystania: istnieje możliwość natychmiastowego pisania po powierzchni zakorektorowanej
 • Wkład do koretkora dostępny jest w dwóch szerokościach ( 4,2mm i 8,4mm)
 • Wyprodukukowany w zakładzie o obnizonej emisji*

  * Opublikowane przez firmę Henkel w rocznym sprawozdaniu o zrównoważonym rozwoju. Więcej informacji na stronie www.sd.henkel.com