Tworzenie produktów Pritt

Wytwarzanie kleju w sztyfcie Pritt

Czy wiesz, że Henkel wynalazł pierwszy na świecie klej w sztyfcie w 1969 roku? Zabawne jest to, że pomysł ten zrodził się wskutek analizy opakowania szminki!

Ten rodzaj aplikatora okazał się łatwy i wygodny również w przypadku kleju. To również najlepsze rozwiązanie jeśli chodzi o kleje dla dzieci: Łatwe, czyste i bezpieczne.


Widzisz — dobre pomysły mogą pojawić się dosłownie wszędzie!

Dziś dla Henkela pracuje wielu naukowców,
 


którzy wymyślają nowe produkty i testują swoje pomysły w laboratoriach, takich jak to.

Czy ktoś z was robił kiedyś ciasto lub ciasteczka? My robimy nasze kleje w sztyfcie na podobnej zasadzie. Naukowiec tworzy „przepis” na klej, na którym my opieramy potem produkcję Kleju w sztyfcie Pritt.

„Kuchnia” Kleju w sztyfcie Pritt:
 

Produkcja kleju rozpoczyna się w „kuchni”. Duży zbiornik w tle jest miejscem, gdzie wszystkie składniki  miesza się razem i gotuje zgodnie z naszym specjalnym „przepisem”.

Kiedy klej jest już wymieszany, pompuje się go na dół do linii napełniającej.

 

Trzydzieści lat temu...       
 

 

...do wytwarzania klejów w sztyfcie nie używano komputerów. Dziś nasz zakład działa bardziej efektywnie, a cały proces może być ściśle monitorowany przez nowoczesne urządzenia.

Klika etapów produkcji musi być jeszcze nadzorowanych przez naszych naukowców. Tutaj możesz zobaczyć jak technik firmy Henkel upewnia się, że temperatura wody do ogrzewania i chłodzenia jest prawidłowa.


Teraz jesteśmy na sali produkcyjnej w fabryce.

Proces napełnienia zaczyna się od przetransportowania pustych opakowań z dużej skrzyni po ruchomej rampie, aż do linii napełniania.

Henkel produkuje kleje w sztyfcie w trzech rozmiarach: 10, 20 i 40 g. Mimo, że mamy różne linie napełniania dla każdego rozmiaru, ich tor przebiega praktycznie tak samo we wszystkich naszych zakładach na całym świecie.

Automatyczne maszyny...
 

...pomagają ustawić starannie i pionowo puste opakowanie na klej w sztyfcie. Te jadą potem wzdłuż linii przenośnika do pierwszego przystanku, stacji napełniającej.

Tutaj klej ląduje w opakowaniu. Nasze taśmy produkcyjne są w stanie napełnić ponad 200 000 opakowań dziennie. W tym etapie klej musi mieć postać cieczy, żeby dało się go wtłoczyć do opakowań, dlatego jest bardzo gorący.

Probówki z gorącym, ciekłym produktem muszą powędrować teraz do stacji chłodzącej zanim będą mogły zostać zamknięte i podane dalej.

Ochłodzony klej jest gotowy do zatkania.
 

Automatycznie działające maszyny zatykają opakowania znacznie szybciej niż ludzie! Po tym, jak kleje zostają zamknięte, są umieszczane na tacach do pakowania - oczywiście automatycznie - i przechodzą przez drugą chłodnię, aby upewnić się, że ciepły płyn zamienia się w klej w sztyfcie gotowy do użycia!
 

I gotowe!
 

Opakowania wraz z klejem są dostarczane do sklepów, gdzie czekają na ciebie, aby pomóc ci we wszystkich  projektach manualnych, które robisz w domu, szkole czy biurze - tak, by były czyste, szybkie i dokładne.