Historia marki Pritt

1969

W 1969 roku, po przeanalizowaniu łatwości „wykręcanych produktów” i wygody aplikatorów szminki, Henkel stworzył pierwszy na świecie klej w sztyfcie. Od tego czasu świat klejenia nigdy już nie był taki sam. Konsumenci w końcu dostali czystą i wygodną metodę klejenia! W ciągu ponad 30 lat od momentu, gdy pierwszy „klej w sztyfcie” znalazł się na rynku, Henkel sprzedał ponad miliard sztuk w 121 krajach, co sprawia, że Pritt jest prawdziwie światową marką.

1971

Klej w sztyfcie Pritt jest dostępny w 38 krajach.

1988

Uruchomienie specjalnego projektu kleju.

1995

W 1995 roku Henkel odkupił biznes produkujący rolki do taśm od niemieckiej firmy Pelikan. Dzięki zakupowi, firmy będacej liderem sprzedaży na rynków klejów, Henkel poszerzył swój asortyment o nowe rolki, czyli kompaktowe i ergonomiczne narzędzia do korygowania i klejenia.

1999

W 1999 roku Henkel wprowadza na rynek „suchy” klej jako najnowszy dodatek do swojej asortymentu. Ten wyjątkowy produkt jest zarówno suchy, jak i trwały. Dodatkowo Henkel wchodzi na rynek taśm ze swoim innowacyjnym klejem, który można obsłużyć jedną ręką.

2000

Podczas gdy inni weszli do nowego tysiąclecia w WIELKIM stylu, Henkel postanowił powitać nowe tysiąclecie wprowadzając na rynek najmniejszej szerokości korektor w długopisie dla korekt pojedynczych znaków. Teraz nawet najmniejsze błędy można szybko poprawić za jednym tylko pociągnięciem „pióra”!

Historia marki Pritt

2001

Pritt jest nie tylko marką światową - w marcu 2001 r. rozpoczęła się ekspansja Pritt jako marki obecnej w całym uniwersum! 17 marca 2001 roku dokładnie o godzinie 9:23 rakiety Sojuz wystartowały z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie z ładunkiem produktów Pritt przeznaczonych dla Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Na jej pokładzie rosyjski kosmonauta Jurij Usaczew, dowódca ISS, osobiście przetestował produkty Pritt. Po rygorystycznym teście codziennego użytku przy zerowej grawitacji i w innych ekstremalnych warunkach przestrzeni kosmicznej, marce Pritt oficjalnie przyznano pieczęć „Odporna na warunki kosmiczne”.

2003
 

W 2003 roku Henkel wprowadza kilka ciekawych nowości: PowerPritt łączy moc kleju uniwersalnego z wygodną formą kleju w sztyfcie. No More Scissors to z kolei przezroczysta taśma z ząbkowanymi krawędziami, dzięki czemu można ją łatwo oderwać. Nowością był KidsArt, czyli szeroka oferta gier i zabaw skierowana do dzieci. I wreszcie nasze nowe Refill Rollers (zarówno kleje jaki i korektory), czyli produkty które są jeszcze mniejsze, jeszcze lepsze i zawierają o 17% dłuższą taśmę.

2005
 

Wprowadzenie taśmy Correction Comfort Roller Pritt, która umożliwia konsumentom wprowadzanie poprawek nawet na bokach tekstu.
Okazało się, że spójny pomysł na rozwój gamy klejów w taśmie się opłacił: Correction Comfort Roller powtórzył sukces kleju w taśmie Pritt Compact, zwycięzcy konkursu „Najbardziej Innowacyjny Produkt Roku” (FVKK). Za swój wyjątkowy design, korektor w taśmie Pritt otrzymał nagrodę „Red Dot Design Award 2005”.

2009
 

Pritt wprowadził gamę klejów w płynie, dostępnych w dwóch objętościach - 40 g i 90 g. Unikalny kształt butelki umożliwia łatwe i precyzyjne rozprowadzanie kleju przy wszystkich rodzajach prac plastycznych.  Ergonomiczny kształt i formuła, która nie zawiera rozpuszczalników, sprawia, że jest to klej idealny dla dzieci. Dla ich mniejszych rówieśników, Pritt opracował specjalną gamę produktów z kucykami i piratami.

Historia marki Pritt

2010

Wprowadzenie na rynek korektoru ECOmfort  z obudową wykonaną w 89% z materiałów odnawialnych. Został on nagrodzony 3. miejscem na targach w Hanowerze w 2010 roku w konkursie na Materiał na Bazie Produktu Biologicznego.
W tym samym roku Pritt wprowadził nową gamę klejów w taśmie z wymienna kasetą.

2011

Pritt wprowadził nowy klej „Best Pritt Stick Ever”, który daje gładszy i czystszy efekt dzięki swojej nowej formule. Najważniejsze: Jest tak samo mocny jak wcześniej!
Czyni go to idealnym produktem, z którego można korzystać przy wszystkich projektach manualnych z papieru i kartonu.