Poznawanie różnych materiałów
 

Folia aluminiowa

Folia aluminiowa jest bardzo wdzięcznym materiałem do wykorzystania przy projektach i zabawach zręcznościowych w domu. Używając kleju w sztyfcie Pritt można przyklejać folię aluminiową do wielu innych materiałów. Materiały, do których najlepiej klei się folia aluminiowa to papier i karton, ale w naszym Laboratorium zabaw zręcznościowych Pritt łączyliśmy ją również ze szkłem, drewnem i tworzywami sztucznymi. My wykorzystaliśmy folię aluminiową do stworzenia dekoracji wielu prac oraz jako ogólny materiał do zabaw zręcznościowych.

Do tworzenia projektów z użyciem folii aluminiowej najlepiej wykorzystaj następujące produkty:

- Klej uniwersalny Pritt
- Klej w sztyfcie Pritt

Rolki po papierze toaletowym

Roli po papierze toaletowym to świetny materiał budowlany w przypadku wielu projektów. W naszym Laboratorium zabaw zręcznościowych Pritt lubimy wycinać z nich różne kształty oraz sklejać rolki ze sobą, tak by tworzyć długie wałki. Używamy nawet takich sklejonych rolek jako szablonu do robienia papierowych walców. W tym celu owijamy rolki papierem, sklejamy je, a gdy klej wyschnie, wyciągamy ze środka rolki. Jest jednym z naszych ulubionych materiałów rzemieślniczych.

Do tworzenia projektów z użyciem kartonowych rolek najlepiej wykorzystaj następujące produkty:

- Klej uniwersalny Pritt
- Klej w sztyfcie Pritt

Papier woskowy

Jako eksperci od zabaw zręcznościowych nie postrzegamy papieru woskowego tylko jako czegoś przydatnego do pieczenia ciasteczek. Dla nas jest to fantastyczny materiał o wielu zastosowaniach przy robieniu ozdób i dekoracji. Jest półprzezroczysty, co oznacza, że przepuszcza światło. Ta cecha sprawia, że świetnie sprawdza się przy tworzeniu okien w domkach dla lalek, lampionów na Halloween oraz przy innych okazjach.  W naszym Laboratorium zabaw zręcznościowych Pritt użyliśmy papieru woskowego do stworzenia różnych projektów związanych z graniem światłem i cieniem.

Do tworzenia projektów z użyciem papieru woskowego najlepiej wykorzystaj następujące produkty:

- Klej uniwersalny Pritt
- Klej w sztyfcie Pritt
 

Słomki

Słomki do picia są doskonałym dodatkiem do każdego zestawu małego majsterkowicza. Mogą być wykorzystywane w zabawie na wiele różnych sposobów: nie tylko jako element budowli, ale także jako narzędzie do jej tworzenia! Ponieważ są lekkie i puste w środku, otwierają przed małymi twórcami całe morze możliwości. W naszym Laboratorium zabaw zręcznościowych Pritt uważamy słomki za niezbędny element! Pozwoliły one już uratować niejedną budowlę małego majsterkowicza.

Do tworzenia projektów z użyciem słomek najlepiej wykorzystaj następujące produkty:

- Klej uniwersalny Pritt
- Klej w sztyfcie Pritt
 

Kolorowe druciki do czyszczenia rur

Takie kolorowe druciki są jednym z najfajniejszych materiałów, które można wykorzystać przy zabawach zręcznościowych. Są nie tylko bardzo wszechstronnym tworzywem, ale też super sposobem na udekorowanie niemal każdego projektu. Są łatwe w użyciu i można z nich tworzyć nawet najwymyślniejsze kształty. Dodając je do materiałów użytych w projekcie dodasz mu inną teksturę i dodatkowe kolory oraz sprawisz, że z fajnego projektu zamieni się w niesamowity!

Do tworzenia projektów z użyciem kolorowych drucików do czyszczenia rur, najlepiej wykorzystaj następujące produkty:

- Klej uniwersalny Pritt
- Klej w sztyfcie Pritt

Pudełko po płatkach śniadaniowych

W naszym Laboratorium zabaw zręcznościowych Pritt zawsze szukamy możliwości ponownego wykorzystania opakowań przy tworzeniu kolejnych projektów. Tektura z pudełka po płatkach śniadaniowych może być używana w różnego rodzaju projektach, na przykład do wzmocnienia wycinanek tak, żeby projekt był bardziej trwały. Pomyśl tylko jak bardzo chybotliwe byłyby bez fragmentów pudełka takie projekty jak „Ciężarówka” albo  „Transportowiec”.
 

Do tworzenia projektów z użyciem tektury najlepiej wykorzystaj następujące produkty:

- Klej uniwersalny Pritt

Wykałaczki i patyczki do szaszłyków

Wykałaczki i patyczki do szaszłyków znakomicie sprawdzą się w przygotowaniu różnych budowli i stworów z papieru. W naszym Laboratorium zabaw zręcznościowych Pritt wykorzystujemy wykałaczki i drewniane patyczki przy tworzeniu wielu prac plastycznych.

Do tworzenia projektów z użyciem tych materiałów najlepiej wykorzystaj następujące produkty:

- Klej uniwersalny Pritt
- Klej w sztyfcie Pritt